Wpływ psa na zdrowie człowieka

Zawsze staramy się jak najlepiej zajmować się naszym psem, a więc czy to naprawdę pozytywnie wpływa na nasze zdrowie?

Pies i kot to ulubione zwierzęta domowe, adoptują się one do naszych warunków i wyczuwają nasze intencje. Chcąc się zasłużyć i kochając bezwarunkowo co ma pozytywny wpływ dla naszej psychiki. Gdy wracamy do domu czasem po ciężkim dni, pozwalają nam zapomnieć o problemach i rozładować napięcia. Konieczność wychodzenia z nimi, zabawy i opieki nadaje sens nadchodzącym dniom, przywraca chęć do życia. U niektórych młodych rodziców pojawiają się wątpliwości jak pogodzić dbanie o psa czy kota gdy zaraz w domu pojawi się dziecko. Mamy dobrą wiadomość, w obecności Twojego pupila niemowlęta rozwijają się lepiej. Szybciej podejmują pierwsze próby raczkowania czy chodzenia. Czworonogi uczą nas odpowiedzialności i tolerancji a nawet przełamanie się w okazywaniu uczuć czy pracą nad nieśmiałością. Dzięki nim możemy uzyskać większą pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. 

Statystyki pokazują, że właściciele rzadziej chodzą do lekarza, obcowanie z psami zmniejsza ryzyko zawału, pobudza krążenie krwi i przemianę materii, pomaga w walce z nadwagą obniża ciśnienie i poziom złego cholesterolu, łagodzi skutki reumatyzmu i kłopotów ze stawami. Wydaje się to dość oczywiste, bo te dolegliwości są związane z niedostatkiem ruchu, który opiekunom psów nie grozi.

Faktem jest, że mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Jeśli sami jesteśmy właścicielami zwierząt możemy to potwierdzić. Każdy dzień może stać się lepszy razem z psem czy kotem o czym świadczą wyniki dogoterapi. Zatem dbajmy o nasze czworonogi - one robią to codziennie bez wyjątku.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published